03
07
2015

Street Soccer Pleszew 2015

Dużym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończył się Street Soccer Pleszew, który kwota 40 tysięcy złotych został dofinansowany z budżetu Miasta i Gminy Pleszew w ramach Budżetu Obywatelskiego. Przez trzy dni bardzo dużo atrakcji czekało dla kibiców oraz zawodników. Rozgrywki rozpoczęły rozgrywki młodzieży, w kategorii 12-16 lat wygrała drużyna FC DARKI BUDOWA, natomiast w kategorii 16-20 lat wygrała drużyna Ekipa Cyca. W piątek oraz sobotę rozgrywano eliminację do turnieju seniorskiego w kategorii AMATOR. W piątek pod Halą Targową odbyła się impreza Before Attractive Sound Festival, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, bawiło się blisko 500 osób.

W sobotę w ciągu dnia rozgrywane były eliminacje, dodatkowo swoich sił na boisku mogli spróbować zawodnicy klubu Stal Pleszew oraz Piłkarskiej Akademii Reissa, wieczorem odbył się taniec ZUMBA White Party dla wszystkich a następnie dancing.

Kulminacją wydarzeń była niedziela. Od rana rozgrywano turniej seniorski w kategorii OPEN. Zwyciężył ostrowski T&AK TEAM, który w finale wygrał 10:9 z Galactic Warriors z Gołuchowa, trzecie miejsce zajęła drużyna Stali Pleszew.

Przez cały weekend można było korzystać z małego boiska gdzie gra się 1na1 lub 2na2, w niedzielę dodatkowo atrakcje dla kibiców zapewnił sponsor STS. Były także atrakcje dla dzieci od Centrum Wolontariatu z Pleszewa. Podczas finałów hostessy sprzedawały losy, których dochód był przekazany na rzecz klubu Stal Pleszew. Na turnieju pojawił się także Piotr Reiss założyciel szkółki Akademii Reissa, która była partnerem Street Soccer.

Po południu odbyły się finały głównego turnieju w kategorii AMATOR. Pierwsze miejsce wywalczyli Rysbud Amatorzy Pleszew, pokonując w finale AS BRUK Gostyń 8:5. W pojedynku o trzecie miejsce pleszewski TILGNER wygrał 5:4 z Cektofem Kalisz. Czołowe zespoły otrzymały puchary, medale i vouchery do wykorzystania w sklepie firmowym ZINA o łącznej wartości 10.000 zł. Kamil Kucharski z Rysbudu Amatorów okazał się najlepszym zawodnikiem turnieju, a miano najlepszego bramkarza przypadło Kamilowi Owczarskiemu z Tilgnera. Przed finałami pokaz Freestyle Football zaprezentowała ekipa z Żerkowa.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wolontariuszom i osobom, które nam pomagały przez cały turniej: ekipie od rozkładania i składaniu boiska oraz sprzętu, sprzątaniu, sędziom, opiece, spikerce, ekipie DJ Attractive, ekipie z ZUMBA. Dziękujemy drużynom i zawodnikom za udział w turnieju a także wszystkim partnerom i sponsorom za wsparcie naszego wydarzenia. Wszyscy jesteście naprawdę wielcy!

Autorzy zdjęć: Fotoatelier Paulina Pływaczyk, Piotr Hain, Jacek Piotrowski.