Jesteśmy przyjaźni osobom niepełnosprawnym
  • Main page
  • Jesteśmy przyjaźni osobom niepełnosprawnym

Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie jest przyjazny osobom o różnym stopniu niepełnosprawności. Dzięki szerokiemu wejściu głównemu bez schodów oraz przestronnym korytarzom poruszanie po urzędzie nie sprawia osobom na wózku inwalidzkim trudności. Ponadto w urzędzie funkcjonuje winda, dzięki której niepełnosprawni, seniorzy czy matki z wózkami mogą dostać się na wyższe piętra.

 

W budynku Urzędu zlokalizowanym przy Placu Kościelnym funkcjonuje natomiast specjalna platforma. W razie potrzeby urzędnicy chętnie obsłużą petentów w Biurze Obsługi Interesanta zlokalizowanym na parterze. Ponadto do dyspozycji jest wygodna toaleta dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych. Mają oni także wygodny dojazd do ratusza samochodami, które mogą pozostawić na specjalnych miejscach parkingowych.

 

Dbamy także o to, by niepełnosprawni, a zwłaszcza osoby niedowidzące, mogły korzystać z usług elektronicznych urzędu. Strona internetowa jest dostosowana do ich potrzeb.

 

Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie posiada wykwalifikowaną kadrę potrafiącą obsłużyć osoby niesłyszące. Dzięki specjalnym kursom dwóch urzędników potrafi porozumiewać się w języku migowym. Urząd sam zatrudnia osoby niepełnosprawne.

Wielkość czcionki
Kontrast