Olimpiada Sportowa PPL 2019

Szanowni Państwo!

 

Przed nami kolejna OLIMPIADA SPORTOWA PPL, która odbędzie się 8 czerwca 2019 r. Znów będzie okazja do sprawdzenia swoich sportowych umiejętności i poprawienia kondycji, ale przede wszystkim do lokalnej integracji. Dotychczasowe edycje tej wspólnej inicjatywy pokazały, jak sport potrafi łączyć nie tylko ludzi z różnych grup zawodowych, ale i pokolenia.

 

W tym roku znów pragnę zachęcić wszystkich – którzy mieszkają, pracują lub uczą się na terenie Miasta i Gminy Pleszew, do sportowej rywalizacji w atmosferze dobrej zabawy i wspólnej integracji. Rywalizować będziemy w 7 dyscyplinach sportowych: pływanie, bowling, strzelanie, dart, bieg sztafetowy, bieg wahadłowy z obciążeniem oraz przeciąganie ciężarówki.

 

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych – zarówno uczniów szkół, jak i jednostki samorządowe, organizacje pozarządowe, firmy, grupy przyjaciół i całe rodziny do wspólnej rywalizacji. Wystarczy stworzyć minimum 6-osobową drużynę damską, męską lub mieszaną. Jestem przekonany, że ta Olimpiada będzie kolejną wyjątkową pleszewską inicjatywą przyczyniającą się do propagowania poszczególnych dyscyplin sportowych, a przede wszystkim zdrowego stylu życia. Pokażmy, że stać nas na aktywność i dobrą zabawę!

 

Regulamin i niezbędne dokumenty do pobrania na portalu internetowym: www.pleszew.pl. Informacji udziela także spółka Sport Pleszew –  Monika Andersz tel. 506 440 071.

 

 

Z pozdrowieniami,

dr hab. Arkadiusz Ptak
Burmistrz MiG Pleszew

Olimpiada PPL 2019 – Opis konkurencji

 

1) BIEG SZTAFETOWY – 6 x 400m, decyduje suma czasów 6 zawodników

Miejsce: bieżnia na stadionie miejskim, wejście od ul. Wojska Polskiego.

Przebieg: Jednorazowo biegnie od 4-6 drużyn, kolejność odbywa się według ustalonego wcześniej harmonogramu. W konkurencji bierze udział 6 osób z każdej drużyny, każda przebiega dystans 400m. Na linii startu staje 1 osoba z każdej drużyny, po jej starcie ustawia się kolejna zmiana. Zmiana następuje na linii startu, strefa zmiany wynosi: 20 m. Zmiana zawodnika następują poprzez przekazanie pałeczki sztafetowej. Upuszczenie pałeczki sztafetowej nie powoduje dyskwalifikacji zawodnika, należy wrócić się podnieść pałeczkę i biec dalej. Drużyna zostaje dyskwalifikowana w przypadku przybiegnięcia na metę bez pałeczki sztafetowej.

 

2) PŁYWANIE – sztafeta 6 x 50 metrów, decyduje suma czasów 6 zawodników

Miejsce: Park Wodny „Planty”, ul. Sportowa 4, basen sportowy.

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 6 drużyn. Seria i numer toru zostanie podany w harmonogramie. W konkurencji bierze udział 6 osób z każdej drużyny, każda przepływa dystans 50m. Start następuje ze słupka lub z wody. Po dotknięciu ściany basenu przez zawodnika 1 startuje kolejny zawodnik itd. Do każdego toru przydzielony jest 1 sędzia.

 

3) BOWLING – 6 x 10 rund (tzw. 1 ramka ), decyduje suma punktów 6 zawodników.

Miejsce: Kręgielnia Bowlingowa w Parku Wodnym „Planty”, Sportowa 4

Przebieg: Gra składa się z dziesięciu rund dla każdego gracza. Na początku każdej rundy kręgle są ponownie ustawiane. W każdej rundzie gracz ma dwa rzuty. Runda kończy się gdy zawodnik strąci wszystkie kręgle, bądź skończą mu się rzuty. Zdobyte przez zawodników punkty wyświetlają się na bieżąco podczas gry.

 

4) DART – 6 x 18 rzutów, decyduje suma punktów 6 zawodników.

Miejsce: Kręgielnia Bowlingowa w Parku Wodnym „Planty”, Sportowa 4

Przebieg: Każdy z graczy oddaje 18 rzutów lotkami do tarczy. Punktacja i odległość zgodnie z obowiązującymi przepisami Darta (w skrócie: środek tarczy to 50 punktów, pierścień wewnętrzny – wynik mnożony przez 3, pierścień zewnętrzny – wynik mnożony przez 2).

 

5) STRZELANIE – 6 x 5 strzałów, decyduje suma strzałów 6 zawodników.

Miejsce: Strzelnica Bractwa Kurkowego, ul. Sporna 20, Pleszew

Przebieg: Każdy z zawodników wykonuje 5 strzałów liczonych do punktacji oraz wcześniej 3 strzały próbne nie liczone do punktacji. W każdym strzale można zdobyć od 0 do 10.9 pkt.

 

6) PRZECIĄGANIE SAMOCHODU NA ODLEGŁOŚĆ 20 M – 6 osób razem, decyduje czas,

Miejsce: teren parkingu za Parkiem Wodnym „Planty”

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 1 drużyna. W konkurencji bierze udział 6 osób. Zadaniem zawodników jest przeciągnięcie samochodu na dystansie 15m w jak najkrótszym czasie. Warunkiem ukończenia konkurencji jest przeciągnięcie samochodu poza linię mety. Zezwala się na użycie rękawic (roboczych, treningowych itp.) podczas konkurencji.

 

7) SZTAFETA W BIEGU WAHADŁOWYM Z OBCIĄŻENIEM (kettlebell) – 10 m x 6 zawodników, decyduje suma czasów zawodników.

Miejsce: teren parkingu za Parkiem Wodnym „Planty”

Przebieg: Jednorazowo w konkurencji startuje 1 drużyna. W konkurencji bierze udział 6 osób. Zadaniem każdego zawodnika jest przeniesienie 4 kamieni poza linię leżącą w odległości 10m i powrót. Waga 1 kettlebella wynosi od 8 do 12 kg. Nie można rzucać kamieniami, trzeba odstawić je w określony punkt. Każdy z zawodników startuje sam, nie przekazuje kamieni następnemu zawodnikowi, po przeniesieniu 4 kamieni następuje zatrzymanie czasu (jest to związane z bezpieczeństwem uczestników) . Po spisaniu czasu na sygnał sędziego startuje kolejny zawodnik.

Wielkość czcionki
Kontrast