• Trzy medale pleszewskich reprezentantów
24
01
2018

Turniej w Austrii odbywający się 20 stycznia tego roku to dla wielu reprezentacji ostatni turniej przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Sochi już 2-4 lutego 2018 r. W tym doborowym towarzystwie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate, którzy w czteroosobowym składzie wywalczyli 3 medale. To bardzo dobry prognostyk przed zbliżającym się Championatem w Rosji.

Na zawodach startowało 684 zawodników z 130 klubów z 23 krajów. W zawodach wystąpili: Magdalena Godlewska w kumite kadetek +54kg, Dawid Sobkowiak w kumite kadetów +70kg, Kacper Vogt w kumite juniorów -76kg oraz Filip Vogt w kumite U21 -75kg.

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 3 medale w tym 1 złoty i 2 brązowe.
Złoty medal przypadł Kacprowi Vogt, który w finale pokonał Adriana Lopeza z Norwegii, medal brązowy wywalczył Dawid Sobkowiak pokonując w walce w małym finale Sebastiana Schulza z Austrii. Filip Vogt wywalczył także brąz, pokonując w walce o medal Danego Nkelan z Niemiec.