Srebrny medal Dawida Sobkowiaka
07
11
2018

W dniach 27-28.10.2018 w meksykańskiej miejscowości Cancum odbył się jeden z największych turniejów obu Ameryk karate wkf w światowej lidze młodzieży karate, w której wystąpiło ponad 500 zawodników z 32 krajów, w tym czworo reprezentantów z Polski.

Pleszewski Klub Karate reprezentowało dwoje zawodników: Kacper Vogt kumite juniorów -76kg oraz Dawid Sobkowiak kumite juniorów +76kg.

Kolejny bardzo dobry występ zanotował Dawid Sobkowiak zdobywając srebrny medal w tym prestiżowym turnieju. Zawodnik aktualnie zaliczany jest do najlepszych juniorów na świecie w karate WKF/karate olimpijskie. Urasta do rangi najbardziej rozpoznawalnego polskiego karateki. Ma na swoim koncie zwycięstwa z najlepszymi karatekami na świecie. Pokonał aktualnego mistrza świata Frederika Petersena z Danii oraz Białorusina Artema Leoncina.

Dawid Sobkowiak po wygraniu eliminacji w amerykańskim turnieju w finale po bardzo zaciętym pojedynku uległ nieznacznie 2-3 z zawodnikiem gospodarzy meksykaninem Diazem Ramiro.

W zawodach uczestniczył również Kacper Vogt, który ukończył zawody na 7 miejscu kumite ind. W walce repasażowej o brązowy medal przy stanie 4-1 dla Kacpra Vogta zawodnik meksykański uległ kontuzji i za wykluczenie z dalszej walki rywala Kacper Vogt został zdyskwalifikowany karą hansoku (decyzja bardzo kontrowersyjna). Decyzja spowodowała odpadniecie z dalszej rywalizacji pleszewskiego karateki.

Drugi medal brązowy w kumite ind. juniorów -68kg dla barw Polski zdobył Krzysztof Szewczyk wychowanek trenera Macieja Gawłowskiego Olimp Łódź.

Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak to wychowankowie braci Sołtysiaków -Damiana i Bartłomieja.

author: Anna Bogacz