Przywieźli 8 medali z Czech
08
11
2017

Międzynarodowy turniej Karate GP Ostrawa w Czechach odbył się 4 listopada. W zawodach wystąpiło około 1000 zawodników ze 109 klubów z 12 państw, w tym 10 zawodników Pleszewskiego Klubu Karate.

Największym osiągnięciem może pochwalić się Magdalena Godlewska, która dwukrotnie stawała na podium. Zawodniczka PKK zwyciężyła w kumite kadetek powyżej 55 kg, w drodze po triumf pokonując cztery rywalki: Weronikę Szczypkę (Shindo Cieszyn), Izabelę Szurowską (Rawicki Klub Karate) i dwie Słowaczki – Evę Kozarovą i Lukrecię Lachka. Magda sięgnęła także po brąz w kumite open kadetki.

Na najwyższym stopniu podium stanął także Dawid Sobkowiak w kumite open kadetów. Pleszewski zawodnik zwyciężył kolejno Czecha Alexandra Mazmanova, Słowaka Marka Pavlaka, Czecha Martina Bednara, Słowaka Marka Simuna i w finale kolejnego Czecha, Martina Drabka. Blisko złota był też Michał Florczak (kumite młodzików; -52 kg), który po czterech zwycięskich potyczkach uległ w finale Słowakowi Filipowi Foltyn 0-2.

Brązowe medale wywalczyli: Julia Sworek (kumite U’10 dziewczynek; +30 kg), Konrad Tanaś (kumite juniorów; -65 kg) , Julia Grzelak (kumite młodziczek; -42 kg) oraz Bartłomiej Sołtysiak (kumite seniorów; +80 kg).