Dobry występ w Berlinie
27
02
2018

W dniu 17 lutego 2018 r. w Berlinie został rozegrany prestiżowy turniej Karate Berlin Open. Wzięło w nim udział ponad 900 zawodników z 143 klubów z 29 państw, w tym 8 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate.

Łupem reprezentantów PKK padło 5 medali, w tym 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.

Bardzo dobrą forma wykazali się przede wszystkim złoci medaliści Kacper Vogt i Dawid Sobkowiak – brązowy medalista Mistrzostw Europy z Sochi 2018. Dawid Sobkowiak wystąpił w kategorii juniorów +76kg, w której dominował bardzo wysoko. Wygrał 4 walki z Rustamem Nazinovem z Ukrainy, Ukraińcem, w półfinale natomiast z Christianem Leonhardem. W finale pokonał po bardzo wyrównanym pojedynku Anglika Razvana Tocu.

Bardzo dobry występ zanotował Kacper Vogt w kumite juniorów -76kg. Pokonał kolejno Niemca Alexa Koppa, Duńczyka Bastiana Stensballe. W finale zdecydowanie pokonał reprezentanta Niemiec Oleksandra Kershkovky.

Srebrny medal wywalczył Michał Florczak w kumite kadetów do 52 kg. Florczak po wygraniu 4 walk eliminacyjnych w finale uległ nieznacznie z Olegiem Melnykiem z Ukrainy 0-1.

Kolejną niespodziankę zrobiła najmłodsza reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate ośmioletnia Maja Kolanowska zdobywając brązowy medal, pokonując bezpośrednio w walce o brązowy medal Łotyszkę Ariannę Spradzinę. Drugi brązowy medal wywalczył Bartłomiej Sołtysiak w kumite seniorów +84kg pokonując w walce repasażowej o brązowy medal Toniego Buttlera z Niemiec.

Pauzowała aktualna wicemistrzyni Europy z Sochi Magdalena Godlewska z powodu choroby.

Pleszewski Klub Karate w klasyfikacji medalowej zajął 10 miejsce. Nasi zawodnicy po raz trzeci w tym roku zaliczyli bardzo dobry występ potwierdzając swoje aspiracje do najlepszych klubów w Europie. Bardzo dobre walki na najwyższym poziomie karate zaliczyli prawie wszyscy reprezentacji pleszewskiego klubu.