20
02
2013

Dwa medale dla młodych!

Dwa medale przywieźli z Niemiec zawodnicy pleszewskiego klubu taekwondo. Podczas Mistrzostw Świata Dzieci w Taekwondo Olimpijskim do lat 13 Nicola Kaczmarek wywalczyła srebro, natomiast Bartosz Stephan wrócił do Pleszewa z brązowym krążkiem. Bardzo dobrze zaprezentował się także trzeci zawodnik biorący udział w zawodach – Dawid Bartoszek.

Mistrzostwa Świat Dzieci w Taekwondo Olimpijskim do lat 13 odbywały się na początku lutego w niemieckim Sindelfingen. Zawody były akceptowane przez Światową Federację Taekwondo. Pleszewski klub reprezentowało trzech zawodników: Nicola Kaczmarek, Dawid Bartoszek oraz Bartosz Stephan. Pleszewianie wrócili z dwoma medalami. Nicola Kaczmarek zdobyła srebrny krążek. W walce finałowej w kategorii wagowej – 33 kg przegrała z zawodniczką Hiszpanii. Natomiast Bartek, aby wejść do strefy  medalowej w kategorii -38 kg musiał stoczyć dwa pojedynki – wygrał z Niemcem i Hiszpanem. Niestety walkę o wejście do finału przegrał na punkty z reprezentantem Grecji. Warto podkreślić również dobrą postawę Dawida Bartoszka,  który stoczył zacięty pojedynek z reprezentantem Chorwacji, ale niestety przegrał ją na punkty. W zawodach brało udział blisko 1000 zawodników z całego świata.

author: M. Konieczny